Někam jinam / To Somewhere Else
Sep
16
5:00 PM17:00

Někam jinam / To Somewhere Else

V rámci oslav Mezinárodního dne míru uvede Středočeská galerie GASK naši hru o svobodě, perzekuci, útěku a hledání mirumilovného místa, kde lze žít.

Multimediální hra digitální doby - destrukce a budování, hádka a porozumění, život se vším všudy v hudbě a obraze. Bartoňová vnímá svět prostřednictvím obrazů, jejichž proměnlivost fascinuje i lidi, kteří jsou jinak zvyklí sledovat nekonečný proud internetových videí. Nejspíš je to proto, že to NENÍ video, ale obrazy v rychlém sledu, které skutečně maluje na scéně. Emoce pak vnímáte i prostřednictvím „tance“ a ambientní hudby Zabelov Group. Je to koncert především pro bicí, trumpetu a akordeon.

View Event →

Vejce, opice a žirafice
Jun
16
1:00 PM13:00

Vejce, opice a žirafice

Interaktivní kreslená divadelní hra pro malé děti od 3 let, na iPadu, s vizuálními hádankami. Živě kreslené autorské představení o všem, co se rodí z vejce – motýli, můry, želvy a hadi, savci a ryby a ptáci, a dokonce i zvířata naší fantazie. Následovat bude workshop pro děti ve věku od 7 do 11 let, za pomoci experimentů se světlem, digitálních technologií (iPad) vytvoří krátký divadelní příběh odrážející principy tvorby Zdeňka Pešánka.

View Event →
TO SOMEWHERE ELSE
May
19
7:30 PM19:30

TO SOMEWHERE ELSE

Divadlení svět BRNO  more info

Multimediální performance kreslená online na iPadu Pro s živou hudbou a dvěma tanečníky o exilu a touze po svobodě. Tajemství na začátku, pozvolný nástup kresby a sled obrazů vznikajících na scéně vystřídá stále se zrychlující dynamika akcí. Destrukce a budování, hádka a porozumění, život se vším všudy v hudbě a obraze. Bartoňová vnímá svět prostřednictvím obrazů, jejichž proměnlivost fascinuje i lidi, kteří jsou jinak zvyklí sledovat nekonečný proud internetových videí. Nejspíš je to proto, že to NENÍ video, ale obrazy v rychlém sledu, které skutečně maluje na scéně. Emoce pak vnímáte i prostřednictvím „tance“ a ambientní hudby Zabelov Group. Je to koncert především pro bicí, trumpetu a akordeon.

View Event →
My Little Eye Pet
Jan
17
to Jan 22

My Little Eye Pet

Cheerful " biology class " for small children.

On stage appears a big egg. In the beginning it seems to disturb our painting show, but soon it becomes the center of it. Fascinating live drawing projection reveals animals and puppets, creates an ever changing scenery and presents riddles to the kids. Is it a fish or a crab? Can the spider look like an armadillo? Has a snail long ears? Can a giraffe eat the clouds? 

It is a poetic and visual story, making children meet big and small animals. We are showing who is born from an egg and that we have to take care of the wispy newborn baby, doesn’t matter which species it could be. 

Who is hiding in the mysterious egg keeps being a surprise until the end.

Ticketservice
ticket[at]schaubude-berlin.de

Schaubude

View Event →
Drawing in Motion
Nov
11
8:00 PM20:00

Drawing in Motion

Visuelle Poesie über Menschen und Tiere

Die eigentlich statische Zeichnung bewegt sich in Zeit und Musik. Das Bild wechselt fließend von Schwarz-Weiß in Farbe. Die Zeichnung verändert sich ständig wie von selbst. Aus einer Landschaft entstehen Figuren, Linien überlappen, und wie durch eine Erinnerung blätternd wechseln die Seiten. Was wir sehen, ist die Projektion einer Zeichnung auf dem iPad, die live auf der Bühne entsteht. Es ist keine Animation, kein Video! Dann wieder erscheint ein Spieler auf der Bühne. Mit Mimik, mit Gesten, mal posierend oder mit Maske, mal eine Figur führend, tritt er in Dialog mit dem Bild.

View Event →
My Little Eye Pet
Nov
5
to Nov 13

My Little Eye Pet

  • Figurentheater Grashüpfer (map)
  • Google Calendar ICS

On stage appears a big egg. In the beginning it seems to disturb our painting show, but soon it becomes the center of it. Can the spider look like an armadillo? Has a snail long ears? Can a giraffe eat the clouds? It is a poetic and visual story, making children meet big and small animals.Who is hiding in the mysterious egg keeps being a surprise until the end.

Was macht nur dieses riesige Ei auf der Bühne? Auf der großen Leinwand entstehen farbige Bilder im Einklang mit der Musik. Sie verändern und erneuern sich ständig und laden zum Raten ein. Was kommt wohl als nächstes? Vögel und Schmetterlinge erscheinen; Schildkröten und Fische …
Aber was verbirgt sich in dem Ei auf der Bühne? Wir wissen es nicht – oder doch?

View Event →
Drawing in Motion
Oct
21
7:00 PM19:00

Drawing in Motion

Visual poems about man and animals

The space, a cave, a city and creatures who thanks to hi-tech iPad appear with ease on the stage to be suddenly erased, deformed or transformed into bizzar beauty.  Nothing remains as it was. Fascinated by visual riddles you feel unable to break away from the story. It's just like a dream...

View Event →